Çarşamba TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet YILMAZ ve Ak Parti Salıpazarı İlçe Başkanı İsmail YAMAN' dan Borsamıza Ziyaret ...
13 Kasım 2020 Cuma
Çarşamba TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet YILMAZ ve Ak Parti Salıpazarı İlçe Başkanı İsmail YAMAN Yönetim Kurulu Başkanımız Sinan ÇAKIR’ı makamında ziyaret ettiler. Ziyarette başkanlar karşılıklı fikir alışverişinde bulundular.
Samsun İli Oda Borsaları Müşterek Toplantısı Hisarcıklıoğlu Başkanlığında Gerçekleşti...
27 Ekim 2020 Salı
Samsun ili Oda Borsaları Müşterek Toplantısı TOBB Başkanımız Sayın M. Rifat Hisarcıklıoğlu Başkanlığında gerçekleştirildi.
TMO İle Sektör Temsilcileri Bir Araya Geldi...
24 Ekim 2020 Cumartesi
Yönetim Kurulu Başkanımız Sinan Çakır ve Başkan Yardımcımız Günhan Ulusoy Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürü Ahmet Güldal ile bir araya geldiler. Toplantıda, hububat, fındık ve diğer tarım ürünlerine ilişkin değerlendirmelerde bulunuldu. Toplantıya Milletvekilimiz Sayın Fuat Köktaş, Ziraat Odaları Başkanları ve sektör temsilcileri iştirak ettiler.
Borsamızdan Sürece Katkı ...
30 Eylül 2020 Çarşamba
COVID19 pandemisi ile mücadele ilimizde de büyük bir özen ve özveri ile sürdürülmektedir. Salgında filyasyon ve mobil sağlık hizmetlerinin aksamadan sürdürülmesi için ilave araçlara ihtiyaç duyulmaktadır. Bu kapsamda Borsamız filyasyon ekiplerinin kullanması için kiraladığı iki aracı beş aylık süreyle Samsun İl Sağlık Müdürlüğü’nün emrine verdi.
TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu Yeni Ekonomi Programını Değerlendirdi ...
29 Eylül 2020 Salı
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından açıklanan ve 2021-2022-2023 yıllarını kapsayan yeni ekonomi programı değerlendirdi. Hisarcıklıoğlu, “Programda özel sektörün öne çıkarılarak girişimciliğe, teknolojiye, yüksek katma değerli yurtiçi üretime odaklanılmış olmasıyla, yüzde 5 ve üzerinde yüksek büyümenin hedeflenmesi özel sektörümüze heyecan ve moral vermiştir. Reel sektörü, KOBİ’leri, üreticileri ve yatırımları destekleme yönündeki adımların devam edecek olmasını da ayrıca memnuniyetle karşılıyoruz’’ dedi.​
Borsa ’dan Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yavuz Ünal’a Hayırlı Olsun Ziyareti....
22 Eylül 2020 Salı
Samsun Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Çakır ve beraberindeki heyet Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Yavuz Ünal'ı ziyaret ederek görevinde başarılar diledi. Ziyarette Meclis Başkan Yardımcımız Mehmet Gürsoy, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız Günhan Ulusoy, Meclis Üyemiz Muharrem Göksel ve Genel Sekreterimiz Ahmet Aliyazıcı' da hazır bulundu.
Başkan Çakır ’dan Kırklareli Ticaret Borsası’na Ziyaret…
31 Ağustos 2020 Pazartesi
Yönetim Kurulu Başkanımız Sinan ÇAKIR Kırklareli Ticaret Borsası’ na nezaket ziyareti gerçekleştirdi.
Kiondo “ Samsun Sadece Tanzanya ’ya Değil Tüm Afrika ’ya Açılabilir ”
26 Ağustos 2020 Çarşamba
200 milyonluk pazara davet etti. Samsun Ticaret Borsası’nın üyesi Recepoğlu Anonim Şirketi’nin davetlisi olarak kente gelen Tanzanya Büyükelçisi Prof. Elizabeth K. Kiondo ile Finansal Ateşe Stella Kasogmangala, işadamlarını Afrika’ya yatırım yapmaya davet etti. Kiondo, “200 milyonluk bir pazara hitap ediyoruz. Sizler sadece Tanzanya’ ya değil tüm Afrika’ ya açılabilirsiniz” dedi.
Haksız Eleştirileri Kınıyoruz...
25 Ağustos 2020 Salı
Türk iş dünyasının çatı kuruluşu TOBB ile birlikte 81 il ve 160 ilçedeki Oda ve Borsalarımız iş dünyamızın asli temsil mekanizması olarak görev ve sorumluluklarını yerine getirmektedir.
 1   2   3   »